Nové odkazy na naše odchovy - The IG online Italian Greyhound Magazine

Feritte Bugsy kennel presents IKONA!


Zde je pár kresbiček psů, které jsem vytvořila ve svých 12 letech. Od té doby jsem se kreslení nevěnovala. Slibuji si - na "stará kolena" se k tomuto koníčku vrátím.

Pro zvětšení kliknětePro zvětšení kliknětePro zvětšení klikněte


Dizik Mistrovství coursing, pro zvětšení klikněte


Pro zvětšení kliknětePro zvětšení klikněte


Pro zvětšení klikněteJsme velice šťastní a děkujeme naší Holly a už i našemu odchovanečkovi Ceyssemu (krásné 6. místo v počtu dosažených bodů), že se jim podařilo získat tento dostihový titul, za kterým se skrývá mnoho hodin tréninku, mnoho fyzické a psychické odolnosti všech zúčastněných představitelů chrtích plemen. Všem majitelům a jejich vítězům ze srdce gratulujeme a spolu s nimi se těšíme na nastávající dostihovou sezónu 2007, kdy doufáme - se rozroste počet startujících italských chrtíků.

Dostihový vítěz 2006

AURA Black Arrows
DR.DOOLITTLE Globe Glass
KESS Lu-Kön
ABRAXAS Mithras
DON´T WORRY Jumping Jet
CEYSSE Bugsy :-))

AISHA Top Coach
AGALELLA ag Dalvit
AMENARDIS Farafra
ALFA ROMEO Beami Šahrak
Vágtázó Cirkusz
HOLLY Di Branco Piccolo :-))
ICY-FAR SEEING Argument

Nejlepší senior 2006

CASSIOPEA Ayort Back
BLACKBIRD Blue North
DÉMON Jewel´s Farm
BORN FREE Jumping Jet

Nejlepší sprinter 2006

JEZEBEL ze Spingbart Gou
ICETRACK Supersonic

Nejlepší senior sprinter 2006

FAETHÓN Ayort Back

2. MÍSTO Dostihový vítěz 2006

DIANA Globe Glass
KENT z Hedvábí

3. MÍSTO Dostihový vítěz 2006

BACCARA Inventum
DAUPHIN Globe GlassPro zvětšení klikněte na obrázek
Pro zvětšení kliknětePro zvětšení klikněte


Stránky na kterých se dozvíte mnohé informace o dostizích chrtů

http://www.nika2-afghani.unas.cz/


Italští chrtíci mají jemnou kůži se sametově hladkou srstí po celém těle, která může mít sklony k proleženinám, nejen proto jsme našim pejskům pořídili podložky Vetbed. Více na stránkách http://www.vycvikpsu.cz/uvod_pelisky_soubory/veterinarni_deka_vetbed.htm

 


Italští chrtíci milují teplo, proto jsme svým miláčkům pořídili vyhřívané podlážky Leháro. Více na www.sweb.cz/leharo/    

  


I takto zabarvení bývají italští chrtíci (chovatelé USA), líbí se vám … :o)

Pro zvětšení kliknětePro zvětšení klikněte


Naši psi s námi žPro zvětšení klikněteijí plnohodnotný psí život (podle naší představy). Jsou to naši mazlíčci, kamarádi, společníci v dobrém i zlém. Spí s námi v posteli, doprovází nás na dlouhých procházkách přírodou, navštěvují s námi restaurace. Bez toho, že by jsme se snažili je polidšťovat. Ve všech situacích jsou milý a přátelští ke všem lidem a psům kolem. Italští chrtíci jsou velice závislí na svých lidech. Využijí každý okamžik k tomu, aby mu mohli být nablízku v co nejtěsnějším kontaktu.

Našim štěňátkům se snažíme v nejdůležitějším období vtiskování, dát co nejvíce kladného sebevědomí. Přivykáme je jízdě autem, dopravními prostředky dle možností – metrem, tramvají v přeprPro zvětšení klikněteavné kleci, aby si zvykali i na stísněné prostory a nezpanikařili v dostihovém boxu, nebo aby ochotně počkali na pánička ve výstavní kleci, na výstavě. Ve všem je chválíme a podporujeme. Jsou velice citliví na nespravedlivý, nebo tvrdý trest. V žádném případě nenapodobujeme velkochovy a odchovy psů v klecích bez lásky jen pro zisk.Od narození jim věnujeme maximum péče a lásky.

Pečlivě a s rozvahou vybíráme psy na krytí našich fen. Podmínkou je plné zdraví krycího psa, nebázlivá povaha a co nejkvalitnější exteriér. Největší nároky na italské chrtíky jak po zdravotní i psychické stránce jsou kladeny na dostizích chrtů. Dostihů i výstav se účastníme s krásnými výsledky. Naši chovní jedinci se s lehkostí a radostí dopracovali k titulu Šampion pro Krásu a Výkon.

 A takto si představujeme kvalitní socializaci lidských miminek : - ) . Na fotografiích je můj syn Lukášek, když byl ještě malinký s fenkou greyhounda, jménem Saminka, v majetku našich známých, kterou jsme často hlídali. 

Pro zvětšení kliknětePro zvětšení klikněte


Ucelené informace o historii plemene Italský chrtík najdete na adrese - http://www.xenofanes.wz.cz/ig-plemeno-podrobne.htm Mumie chrtíka

Italští chrtíci milují pohodlí a  teplo, ale jako každý chrt milují i pohyb. My jim chceme dopřávat všechna potěšení, proto jsme se dne 09.11. 2004 zaregistrovali do Českého coursing klubu   Na naše první tréninky a starty si musíme počkat do jara roku 2005.
Protože výstavní sezóna skončila a do jarních tréninků coursingu je dlouhá doba a nás nebaví zahálka, rozhodli jsme se svůj volný čas o víkendech věnovat i tréninkům agility.
Po delším hledání volného místa v pražských agility klubech se na nás konečně dostalo J. Dne 18.11.2004 jsme se zaregistrovali v bránickém agility klubu. 

V neděli dne 21.11.2004 ve 14 h v sychravém podzimním počasí na romantickém místě břehu Vltavy jsme s Ďiďi, Holly a malým Ceyssem byli nastoupení na našem prvním tréninku agility. Byla jsem zvědavá na jejich reakci a trošku jsem se obávala, že je agility nechytne za srdce. Ale psi nevnímali nečas, za hodinku tréninku měly Holly s Ďiďi natrénovaný nízký můstek, nízké áčko, rovný tunel, několik nízkých překážek, přeskakovaly kruh.Malý Ceysse živě asistoval. Naše psí holky se do každé překážky pouštěly s plnou vervou. Agility nás i naše pejsky velice nadchlo

Pro zvětšení klikněte   Pro zvětšení klikněte